Prestashop import, export XML, EDI

Téma: Prestashop | Autor: Karel Korous | Vydáno: 07. 08. 2011 | 4803 přečtení

Systém prestashop umožňuje  import položek přes administrační rozhraní přes CSV soubor. Tento způsob se hodí hlavně pro počáteční import položek do e-shopu. E-shopy které jsou závislé na aktualizaci od dodavatele (dropshipping) potřebují rychlý  a automatizovaný přenos dat. Tj. přenos stavů skladů, aktuálních cen, obrázků. U nových produktů pak založení materiálového listu a doplnění všech požadovaných dat jako název, popis, zařazení do kategorie, cena, stav skladu, obrázky a atributy.

Vzhledem k tomu, že každý dodavatel poskytuje různá data a koneckonců i provozovatel chce importovat jen některá data je potřeba vždy konkrétní import nastavit na míru.

Na druhou stranu se může objevit potřeba exportovat data z Prestashopu ven pro odběratele. I zde může mít XML různou podobu, dle konkrétních požadavků.

Další možností jak propojit prestashop v dodavatelsko-odběratelském řetězci je možnost příjmu / odesílání  zpráv EDI ve formátu  EDIFACT, mezinárodně uznávané normy pro EDI, jakou je systém UN/EDIFACT. Tato norma také postupně nahrazuje národní a odvětvové standardy. EDIFACT jako obecná mezinárodní norma pro EDI je současně normou multioborovou, a tak logicky zastřešuje řadu tzv. aplikačních norem pro jednotlivá odvětví.

Vzhledem k tomu, že náročnost může být u různých implementací rozdílná, pro cenovou nabídku mě kontaktujte.

NAVRCHOLU.cz